Języki

Responsive image

Oferta stworzona przez HD TŁUMACZENIA obejmuje wykonywanie przekładów tekstów technicznych. Treść opracowywanych przez nas materiałów związana jest z językami nowożytnymi, mającymi obecnie szczególne znaczenie w biznesie. Dostosowujemy naszą ofertę do dynamicznie zmieniającego się rynku, w związku z czym lista języków jest ciągle modyfikowana i poszerzana. Realizujemy również nietypowe zlecenia w ramach indywidualnych ustaleń.

Zespół HD TŁUMACZENIA skupia doświadczonych tłumaczy, posługujących się biegle językami docelowymi, jak również mających świetną orientację w kwestiach związanych z kulturą. Wiedza lingwistyczna wzbogacona jest o znajomość dziedzin, w których się specjalizujemy. Kwalifikacje należących do naszego zespołu tłumaczy pozwalają nam na opracowywanie materiałów we wszystkich możliwych kombinacjach:

  • z języka obcego na język polski
  • z języka polskiego na język obcy
  • z języka obcego na obcy

 

Języki kluczowe dla tłumaczeń technicznych

Współczesna komunikacja biznesowa odbywa się w głównej mierze w języku angielskim. W związku z tym słownictwo wielu dziedzin przemysłu przesycone jest angielskimi zwrotami. Obecnie nie ma możliwości wypromowania firmy poza rynkami lokalnymi bez przygotowania materiałów reklamowych oraz informacyjnych w języku angielskim.

 

Istotne z punktu widzenia relacji biznesowych staje się również opracowanie tekstu w języku niemieckim. Powodem jest coraz silniejszy związek rynku polskiego z niemieckim. Jak podają sondaże przeprowadzone m.in. przez magazyn Forbes – niemieckie firmy oceniają decyzję o wejściu na polski rynek jako słuszną. Owocna współpraca biznesowa sprawia natomiast, że nasila się potrzeba skutecznej komunikacji.

 

Utrzymujący się od wielu lat wysoki poziom inwestycji francuskich w Polsce każe zweryfikować stereotypowe poglądy na temat języka francuskiego, uznawanego do tej pory głównie za język dyplomacji. Obecnie wzrasta potrzeba komunikacji biznesowej w języku francuskim, który może być stosowany w wielu dziedzinach przemysłu oraz handlu.

 

Wymiar włoskich inwestycji w Polsce sprawia, że istotne stają się również przekłady specjalistyczne z wykorzystaniem języka włoskiego. Potrzeba opracowania materiałów z zakresu motoryzacji czy finansów pojawia się coraz częściej, co sygnalizuje wzrost znaczenia języka włoskiego w komunikacji biznesowej.