Informatyka

Responsive image

Technologia IT (ang. Information Technology) jest siłą napędową współczesnego świata. W zasadzie wszystkie gałęzie przemysłu opierają się na narzędziach informatycznych, w związku z czym ta dziedzina wiedzy rozwija się w niezwykłym tempie. Stale zwiększa się moc obliczeniowa procesorów, pojemność nośników pamięci, a liczba różnego rodzaju programów komputerowych – zarówno przeznaczonych do codziennego użytku, jak i specjalistycznych – sięga milionów.

Trudno sobie dziś wyobrazić firmę, która nie posługuje się nowoczesnymi narzędziami informatycznymi. Wprowadzenie na rynek nowego produktu nie jest już możliwe bez korzystania z rozwiązań IT na wszystkich etapach – od projektowania, poprzez produkcję, aż po sprzedaż, poprzedzoną odpowiednią kampanią reklamową. Narzędzia informatyczne są nieodłącznym elementem działalności komercyjnej, ale w równym stopniu towarzyszą indywidualnym konsumentom.

 

Tłumaczenia tekstów z zakresu informatyki

Obecnie większość gospodarstw domowych wyposażona jest nie tylko w komputery, ale również w inne urządzenia, jak: smartfony, tablety, telewizory typu smart TV, aż po tzw. systemy inteligentnego budynku, umożliwiające monitoring online oraz zdalną kontrolę klimatyzacji. Stale rośnie zapotrzebowanie na nowoczesne urządzenia i oprogramowanie – zarówno przeznaczone do użytku komercyjnego, jak i skierowane na rynek konsumencki.

 

Bez względu na typ odbiorcy, któremu dedykowany jest produkt, skala wytwarzania różnego rodzaju narzędzi informatycznych pociąga za sobą silne zapotrzebowanie na profesjonalne tłumaczenia. Jest to spowodowane zarówno chęcią komunikacji z klientem, jak również przepisami unijnymi, które zobowiązują producenta do opracowania dokumentacji technicznej w języku zrozumiałym dla użytkownika produktu. Zespół HD TŁUMACZENIA ma świadomość, że technologia IT jest obecnie jednym z najważniejszych obszarów działalności człowieka, dlatego skupiamy się na świadczeniu kompleksowych usług, obejmujących precyzyjne tłumaczenie tekstów z zakresu technologii informacyjnej, takich jak: instrukcje obsługi, katalogi i broszury, karty produktów, treści stron www. Ponadto lokalizujemy treść, opracowujemy szatę graficzną, czuwając nad każdym etapem przygotowania materiałów do publikacji.